کوچینگ فردی

دوست مهربونم سلام امیدوارم حال دلت عالی باشه

خوشحالم از این اینکه داری مقاله کوچینگ فردی مطالعه میکنی ، با تمام وجودم بهت میگم کوچینگ فردی مسیر زندگی من عوض کرد ، بعد ها متوجه شدم ثروتمندان بزرگ دنیا مثل آقای ، استیو جابز،  کارآفرین و موسس اپل ، تو تمام مسیر زندگی شخصی و کسب وکار خودش از یه کوچ  کنار خودشون استفاده کرده ..

بیا ببینم کوچ چه کسی ؟

کوچ به زبان ساده یعنی مربی ..

کوچ حرفه ای کسی که بیش از 500 ساعت مهارت مربیگری رو ، ، زیر نظر
 فدراسیون جهانی مربیگری ( کوچینگ ) ICF   سپری کرده …

کوچ یا همان مربی کسی که یادگرفته هیچ وقت ادم ها رو قضاوت نکنه ، یعنی تو میتونی هر حرفی رو که میترسی به آدم های اطرافت بزنی به کوچ خودت بزنی ، بدون اینکه قضاوت کنه

کوچ ، یاد گرفته رازدار باشه اون تعهد داده تا وقتی مراجع میاد سراغش فضایی امنی رو براش بسازه تا مراجع بتونه راحت حرف دلش بزنه و کوچ همیشه رازدارش باقی بمونه .

کوچ ، گوش شنواش همیشه برای تو فعال اون با راز داری و بدون قضاوت ، بصورت خیلی حرفه ای میشنوه ، توری که تو 5 دقیقه اول ، تو رو بهتر از خودت میتونه شناسایی میکنه…. !!  و تو هر حرفی رو که ، تو دل خودت داری نمیتونی بزنی  ، به کوچ خودت میتونی بزنی ،باهاش درد دل کنی .

کوچ مهارت این داره تا سوال های قدرتمند ازت بپرسه ، تا تو بتونی هر آن چیزی که درون ذهن خودت داری بیرونی بکشی و بهت کمک میکنه بهترین راهکار از دورن خودت بدست بیاری .

کوچ با این مهارت های که داره بهت کمک میکنه نقطه قوت و نقطه قابل بهود خودت کشف کنی تا بتونی به درستی ازشون استتفاده کنی .

مهم نیست با چه موضوعی تو جلسه وارد بشی ، کوچ بهت کمک میکنه ، آگاهی جدید بدست بیاری ، تو مسیر موفقیت خودت ازش استفاده کنی .

این مربی دلسوز کنارت هست تا بتونی نقشه راه خودت بدست بیاری ، بعد دست رو میگیره تا سادترین سطح هدف گزاری انجام بدی ، کنارت هست تا بتونی همشوو تیک بزنی .

کوچ تا زمانی که تو بخواهی کنارت هست ، بهت انگیزه میده ، قدرت میده ، انرژی میده تا بتونی بهترین خودت باشی .

دوست من اگر به دنبال این هستی تا بهترین خودت باشی و  موانع رو از سر راه خودت برداری رو به جلو حرکت کنی ، به آرزو ، و رویاهات تو کوتاه ترین زمان ممکن بررسی !!!
 همین الان میتونی فرم جلسات کوچینگ فردی تکمیل کنی تا من تو کوتاه ترین زمان ممکن باهات تماس بگیرم .

منتظر دیدارت هستم

ماچ به کلت دوست دارم _ امیر      

درخواست کوچینگ فردی

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

دوره کوچینگ فردی

کوچینگ فردی: کوچینگ روشی برای دستیابی به اهداف تعیین شده است. کوچ از طریق گفت و گو به فرد کمک می کند تا به درستی هدف خود را تعیین کند، بهترین راه برای رسیدن به هدف را بیابد و پتانسیل های درونی نهفته در فرد را آشکار کند. کوچ نمی گوید چگونه می توان به موفقیت رسید، بلکه سوالاتی را مطرح می کند که از طریق آنها خود مشتری راه حل وظایف خود را پیدا می کند. فرهنگ لغت کمبریج کلمه “کوچینگ” را به عنوان “شغل یا فعالیت ارائه آموزش برای افراد یا کمک به آماده سازی آنها برای چیزی” تعریف می کند. اما این تعریف کاملاً درست نیست، زیرا مربیگری آموزش یا آمادگی نیست – در راه دستیابی به هدف کمک و پشتیبانی می کند.

اگر به دنبال یک کوچ حرفه ای میگردید که شما را به هدفتان برساند امیر ضیا بخش به عنوان بیزینس کوچ حرفه ای بهترین گزینه ای است که میتواند شما را یاری کند ، جهت هماهنگی و دریافت مشاوره اولیه رایگان میتوانید فرم بالا را پر نموده و سپس برای ما ارسال کنید

کوچینگ فردی

 هدف از کار با یک کوچینگ فردی به حداکثر رساندن پتانسیل شماست. آیا بخشی از زندگی شما، چه شخصی یا حرفه ای، وجود دارد که به دنبال تغییر آن هستید؟ یک کوچینگ فردی می تواند به شما کمک کند تا به اهداف خود برسید و اغلب از آنها فراتر بروید.

یک کوچینگ فردی با شما 1:1 کار می کند تا اهداف، نقاط قوت و زمینه های فرصت خاص شما را شناسایی کند. همانطور که با مربی خود رابطه برقرار می کنید، آنها درک عمیق تری از این که چه روشی با اهداف، شخصیت و نقاط قوت شما مطابقت دارد، به دست خواهند آورد. در نتیجه، کوچینگ فردی شما می‌تواند استراتژی‌های اثبات‌شده و برنامه‌های سفارشی‌شده را در اختیار شما قرار دهد تا به شما کمک کند تا به نتایجی که می‌خواهید برسید. اگر می‌خواستید بهترین بازیکن فوتبال دنیا باشید، هرگز بدون مربی بزرگ تلاش نمی‌کردید، و زندگی واقعی بسیار سخت‌تر از فوتبال است! به همین دلیل است که یک کوچینگ فردی برای تبدیل رویاهای شما به واقعیت بسیار ضروری است.

بسیاری از موفق ترین ورزشکاران، افراد مشهور، مدیران عامل، مدیران اجرایی، کارآفرینان و حتی سیاستمداران از کوچینگ فردی برای بهبود خود و پیشرفت شغلی خود استفاده می کنند. این افراد جاه طلب از قبل می دانند که موفقیت چیزی است که هرگز ثابت نیست. مهم نیست چقدر موفقیت کسب کرده اید، همیشه این پتانسیل را دارید که خیلی بیشتر به دست آورید. چه به یک پلاتو برخورد کرده باشید و چه به سادگی مطمئن نیستید که چگونه به جلو بروید، یک کوچینگ فردی می تواند به شما کمک کند تا زندگی خود را به سطح بعدی ببرید.

کوچینگ فردی امیر کوچ چه چیزی می تواند به شما پیشنهاد دهد؟

او از طریق تجربه می داند که چگونه به شما در تعیین اهداف بهتر و رسیدن به آنها کمک کند. چگونه؟ زیرا آنها قبلاً به موفقیت های بزرگی در زندگی خود دست یافته اند. کوچینگ فردی آموزش، تخصص و مهارتی دارد که به شما کمک می کند پول بیشتری کسب کنید، زندگی پربارتری داشته باشید و در نهایت رضایت بیشتری پیدا کنید. آنها قبلاً به موفقیت رسیده اند و می توانند به شما در رسیدن به اهدافتان نیز کمک کنند.

کوچینگ فردی شما می داند که بهترین انگیزه از ارتباطات طبیعی و طبیعی می آید. او اطلاعات مهم را به گونه ای به شما ارائه می دهد که منطقی باشد و به راحتی به عمل تبدیل شود. مربی شما در حین پیشرفت شما رویکردی حمایتی و در عین حال عینی ارائه می دهد و او را به فردی قابل اعتماد تبدیل می کند که می توانید در مواقع درگیری یا استرس به او مراجعه کنید.

کوچینگ فردی شما را مسئول می داند. کوچینگ فردی شما مانند یک کوچینگ فردی برای زندگی شما به عنوان یک کل، شما را به روش های سالم سوق می دهد، به شما در ریسک پذیری منطقی و آگاهانه کمک می کند و به شما انگیزه می دهد تا به بیش از آنچه که تا به حال رویای آن را می توانستید به تنهایی داشته باشید، به دست آورید.

چه کسی با کوچینگ کار می کند؟

چرا بسیاری از افراد موفق از قبل به کار با یک کوچینگ فردی روی آورده اند؟ زیرا هرکسی که به اوج موفقیت بزرگی رسیده باشد، چه در تجارت، چه در ورزش و چه در سیاست، می‌داند که هیچ‌کس، هر چقدر هم که با استعداد و قدرتمند به نظر برسد، به تنهایی موفقیت واقعی را پیدا نمی‌کند. آنها می دانند که کوچینگ و حامیان برای دستیابی به بهترین نتایج ضروری هستند و این کاری است که یک کوچینگ فردی انجام می دهد.

افراد موفق با کوچینگ شخصی کار می کنند زیرا آنها چیزهای بیشتری می خواهند – چه از شغلشان، چه از روابط شخصی یا به طور کلی زندگی – آنها می دانند که قدرت دریافت آن را دارند و می خواهند از هر ابزاری که در اختیار دارند برای رسیدن به آن استفاده کنند. آنها برای تعیین و دستیابی به اهداف، برنامه ریزی استراتژیک، حذف موانع ذهنی، کنترل امور مالی، برقراری ارتباط موثر و حفظ تعادل بین کار و زندگی کمک می خواهند.

هنگامی که شروع به کار با کوچینگ فردی خود کردید، یاد خواهید گرفت که اقدامات موثری انجام دهید و تلاش خود را بر آنچه واقعاً مهم است متمرکز کنید. دیگر از گیر افتادن در موانع جلوگیری می‌کنید و از گذشته‌تان بی‌خبر می‌شوید. و شما از انرژی بیشتر و یک برنامه آزادتر لذت خواهید برد، حتی اگر بیشتر از قبل به دست آورید.

تعریف مربیگری در سال 2022. مربی کیست و امروزه چگونه کار می کند

ایده های کوچینگ

کوچینگ روشی برای دستیابی به اهداف تعیین شده است. کوچ از طریق گفت و گو به مربی (مشتری) کمک می کند تا به درستی هدف خود را تعیین کند، بهترین راه برای رسیدن به هدف را بیابد و پتانسیل های درونی نهفته در فرد را آشکار کند. مربی نمی گوید چگونه می توان به موفقیت رسید، بلکه سوالاتی را مطرح می کند که از طریق آنها خود مشتری راه حل وظایف خود را پیدا می کند. فرهنگ لغت کمبریج کلمه “کوچینگ” را به عنوان “شغل یا فعالیت ارائه آموزش برای افراد یا کمک به آماده سازی آنها برای چیزی” تعریف می کند. اما این تعریف کاملاً درست نیست، زیرا مربیگری آموزش یا آمادگی نیست – در راه دستیابی به هدف کمک و پشتیبانی می کند.

تاریخچه کوچینگ:

مولد مربیگری را مکاتب فلسفی دوران باستان می دانند که دانش مستقیماً از معلم به شاگرد منتقل نمی شد. معلم سؤالات برجسته ای پرسید و دانش آموز خودش به جواب رسید.

کوچینگ چیست؟

بر اساس 5 اصل است:

 • همه چیز با مردم خوب است. هیچ آدم اشتباهی وجود ندارد.
 • در انسان قدرت اولیه برای رسیدن به هدف وجود دارد.
 • همه اقدامات با نیت مثبت انجام می شود.
 • مردم همیشه تغییر می کنند و این روند اجتناب ناپذیر است.
 • فرد به دنبال انتخاب بهترین گزینه از میان فرصت های موجود است.

انواع کوچینگ

هیچ تقسیم بندی دقیقی از مربیان بر اساس شکل و نوع فعالیت وجود ندارد، اما سه دسته مشخص وجود دارد که رایج هستند:

 • مربیگری زندگی.
 • مربیگری کسب و کار.
 • مربیگری ورزشی.

فرآیند کوچینگ:

به تعامل بین کوچ و مربیش جلسه کوچ می گویند. در جلسه، مربی اساساً به صحبت های مربی گوش می دهد و گاهی از او سؤالاتی می پرسد. خود مشتری به این سؤالات پاسخ می دهد و در فرآیند یافتن پاسخ سؤالات، راه حل هایی برای رسیدن به هدف پیدا می کند. معمولاً تأثیر چنین جلساتی در دو مرحله عمل می کند – اولیه که به یکباره (بلافاصله) قابل توجه است و پنهان به صورت بهبود کلی کیفیت زندگی مشتری، افزایش انگیزه و اعتماد به نفس.

چگونه کوچ شویم؟

تصور اشتباه اصلی افرادی که می خواهند مربی شوند – “برای مربیگری باید در زمینه ای که می خواهم مربی شوم موفق شوم.” موفقیت در هر زمینه ای مورد استقبال قرار می گیرد. اما وظیفه مربی این نیست که بگوید چگونه به موفقیت دست یافته است، بلکه به مشتری کمک کند تا پتانسیل درونی خود را فعال کند، توانایی های پنهان شخص را آشکار کند، به او کمک کند تا به هدف خود برسد.

برای کوچینگ باید یاد بگیرید، دوره ای را طی کنید و گواهینامه بگیرید. اما دوره و مدرک به تنهایی کافی نیست. برای تبدیل شدن به یک مربی خوب، یک فرد باید:

ویژگی های شخصی را توسعه داده اند: مشاهده، مسئولیت پذیری، جامعه پذیری، خلاقیت، نشاط، شجاعت، ثبات عاطفی، دقت.

 • از مردم نترسید
 • راحت باش
 • دانا و متنوع باشید.
 • از کیفیت خودسازی برخوردار باشد.
 • موقعیت زندگی فعال داشته باشید.
 • دوست دارند به مردم کمک کنند و به کسب و کار خودشان ایمان دارند.

ویژگی ها و تفاوت های کوچینگ:

این حرفه دارای چندین ویژگی متمایز است:

کوچ ملزم به درک تمام قوانین حوزه ای نیست که مشتری در آن تلاش می کند تا در آن موفق شود و مستقیماً به سؤالات پاسخ نمی دهد، اما به مشتری کمک می کند تا خودش با استفاده از مهارت های خود پاسخ ها را بیابد.

شباهت ها و تفاوت ها در مقایسه با روان درمانی

مربیگری و روانی

کوتراپی شباهت های زیر را به اشتراک می گذارد: در هر دو مورد با مراجعه کننده همانطور که هست، بدون توهم رفتار می شود و تابع قوانین و الگوهای کلی نیست. یک فضای راحت و محرمانه برای مشتری ایجاد می کند که در آن می تواند خود را کاملاً نشان دهد.

هر دو، کوچینگ و روان درمانی، با هدف پی بردن به انگیزه ها، ارزش ها و عواطف واقعی مشتری در رابطه با موضوع فعلی هستند.

اما با روش های مشابه، اهداف مربیگری و روان درمانی متفاوت است. روان درمانگر با گذشته مراجع برای بهبود وضعیت امروز کار می کند. روان درمانی باعث افزایش و کمک به غلبه بر لحظات استرس زا از گذشته می شود که بر زمان حال تأثیر می گذارد. هدف روان درمانی گذشته به منظور بهبود حال است. در حین کار با مشتری، مربی به او کمک می کند تا پتانسیل درونی خود را فعال کند تا موثرترین راه برای دستیابی به هدف را مشخص کند. کوچینگ از زمان حال تا آینده کار می کند.

مربی سعی نمی کند مشتری خود را معالجه کند، او همه را کاملاً کامل، سالم و توانا می داند.

شباهت ها و تفاوت ها با منتورینگ.

کوچینگ و منتورینگ با هدف دستیابی به یک نتیجه مشابه – رشد حرفه ای یا شخصی مشتری است. اما روش های دستیابی به اهداف متفاوت است. منتور فردی است که در رشته خود به موفقیت رسیده است و اکنون به مشتری کمک می کند و تجربیات خود را در اختیار مشتری قرار می دهد. مهارت ها را پاس می کند، به خروج از موقعیت های دشوار کمک می کند، سرنخ می دهد – کمک مستقیم به مشتری ارائه می دهد. مربی مستقیماً راهنمایی نمی کند، بلکه به مشتری کمک می کند تا پاسخ سؤالات داغ را بیابد.

تفاوت بین کوچینگ فردی با کوچینگ تیمی چیست؟

هدف هر دو کوچینگ فردی و تیمی بهبود عملکرد و بهره وری است. بنابراین، چگونه برای تیم ها متفاوت است؟

کوچینگ یک به یک یا فردی به افراد کمک می کند تا مهارت یا توانایی خود را برای دستیابی به یک هدف شخصی بهبود بخشند. با این حال، زمانی که کار مشارکتی تر می شود، کار در کنار هم تیمی ها یا تکیه بر آنها برای رسیدن به اهداف تجاری اجتناب ناپذیر می شود. کوچینگ فردی از افراد می‌خواهد که رفتار و تغییرات شخصیتی خود را درونی کنند و در مورد تغییرات شخصیتی خود فکر کنند تا یک «نمایه شخصیتی» ایجاد کنند که به ارزیابی نحوه کار شما به تنهایی و در یک تیم کمک می‌کند. حتی هنگام کوچینگ افراد، باید محیطی که در آن کار می کنند و افرادی که باید با آنها سر و کار داشته باشند یا به آنها وابسته هستند را در نظر گرفت تا از تعارض بکاهد.

تفاوت کوچینگ فردی با تیمی

شما می توانید تفاوت بین کوچینگ فردی و تیمی را از ابتدا بسنجید. افراد عموماً از همان ابتدا انگیزه بالایی دارند زیرا برای منافع شخصی آنهاست. در مقابل، تیم ها افراد زیادی با سطح انرژی و اشتیاق در حال تغییر دارند. برخی از اعضای تیم ممکن است انگیزه بالایی برای مشارکت داشته باشند.

از سوی دیگر، دیگران ممکن است در مورد اینکه چه چیزی برای آنها مفید است، شک دارند؟

شناسایی هدف

این در تیم ها پیچیده است. وقتی با تیم کار می کنیم و درک می کنیم که چه چیزی برای آنها بهتر است، هدف نهایی خود را نشان می دهد. در مورد افراد، این در حال حاضر در افق است. افراد در حال حاضر آرزوها و اهداف مشخصی دارند که می خواهند به آنها برسند. بنابراین، مربیان بر این اساس برنامه ریزی می کنند تا به اهداف از پیش تعیین شده خود برسند.

ایجاد یک محیط امن

راحت کردن تیم ها و فراهم کردن فضایی که بتوانند آسیب پذیر و باز باشند برای تیم و فرد ضروری است. تمرکز در کوچینگ فردی بر ایجاد یک رابطه شخصی و ارتباط یک به یک است، اما پویایی های متعددی در کوچینگ تیمی وجود دارد.

یک رابطه برجسته مربی و مربی وجود دارد، سپس معادله بین اعضای تیم پیش می آید. اطمینان از اینکه اعضای تیم احترام متقابل را ایجاد می کنند و گفتگوهای شجاعانه با یکدیگر را تشویق می کنند. مربی و سرپرست تیم هم وارد بازی می شوند. به طور کلی، یک رهبر تیم پیام را از طرف تیم منتقل می کند.

نقش یک مربی

یک مربی سوالات قدرتمند و بدون پایان می پرسد. تفاوت این است که شما از تیم می‌پرسید، نه اینکه از اعضای تیم نظرسنجی می‌کنید. شما باید یاد بگیرید که در زیر سطح گوش کنید. نه تنها به آنچه تیم می گویند، بلکه به نحوه تعامل آنها با یکدیگر نیز توجه کنید. اگر حرف همدیگر را قطع می کنند یا لحنشان چیست؟

با یک مربی فردی، می توانید با یک نقطه کانونی گوش دهید. مکالمات در کوچینگ فردی خصوصی و محرمانه است. عمیق تر شدن و آسیب پذیر بودن آسان تر است، که باعث ایجاد یک رابطه صمیمی تر و قابل اعتمادتر می شود. در تیم‌ها، مکالمات عمومی هستند و ممکن است هیجان‌انگیز باشند، اما همچنین می‌توانند باعث ایجاد اعتماد شوند.

با تیم‌ها، مانند تماشای چند صفحه نمایش به طور همزمان است. ممکن است ده نفر 10 نکته را بیان کنند و ده برنامه و شخصیت مختلف داشته باشند که باید آنها را رمزگشایی کنید. درک یک فرد و کشف موانع راه آسان تر است. شما به درگیری که فرد با کسی داشته یا داشته است گوش می دهید. در تیم ها، درگیری درست در مقابل شما اتفاق می افتد و هر دو طرف در آن حضور دارند. درگیری و بحث های شدید در تیم ها طبیعی است. ما باید پویایی را کنترل کنیم، بنابراین تیم در مدیریت درگیری خود موثرتر می شود.

نتیجه گیری…

گفته می شود، اگر در سازمانی کوچینگ می کنید، کوچینگ فردی و تیمی دست به دست هم می دهد. آیا فکر می کنید یک مربی فوتبال اگر تصمیم بگیرد فقط یک بازیکن خاص را کوچینگ کند، می تواند در مسابقات پیروز شود؟ به طور مشابه، اگر مربی بدون در نظر گرفتن نیازهای یک بازیکن به تمرین تیم ادامه دهد، آیا یک تیم می تواند قهرمان شود؟ شاید بازیکنی در دفاع عالی باشد اما نتواند به خوبی گل بزند، یا می تواند بهترین عملکرد را به عنوان مدافع میانی داشته باشد در حالی که بازیکن دیگر به عنوان مهاجم عالی است. مربی باید نقاط قوت فردی خود را در ذهن داشته باشد تا به کل تیم در رسیدن به موفقیت کمک کند.

امیدواریم این به شما کمک کند تا رویکردهای مختلف کوچینگ را کمی بهتر درک کنید.

Rate this page