بیزینس کوچینگ

بیزینس کوچینگ

سلام امیدوارم حال دلت عالی باشه

بهت تبریک میگم برای زمانی که گذاشتی ، داری این مقاله رو مطالعه میکنی ، میدونم حتما به دنبال رشد و توسعه کسب و کار خودت هستی که الان اینجایی ، ازت درخواست میکنم کمتر از 5 دقیقه زمان بزار ( با ارزش ترین داری زندگیت رو که من بهش میگم ، زمان ) خرج این مقاله کن تا بهت کمک کنم  ، مسیر زندگیت رو تغییر بدی .

می خوام تو رو با جدید ترین ، و به روز ترین علم کسب و کار دنیا ( بیزینس کوچینگ ) آشنا کنم و تو این مقاله بهت بگم که بیزینس کوچ  چه کسی  ، و چطور میتونه ، زندگیت رو به یک سطح ایده ال برسونه .

کوچ به زبان ساده یعنی مربی ، همه ما ،  مربیان ورزشی زیادی رو دیدم ، اما اینجا دارم درمورد مربی کسب و کار صحبت میکنم ، که بهش میگیم بیزینس کوچ .

بیا فکر کن تصمیم گرفتی بری کوه نوردی ، اما اولین بار که ، قرار این کار رو انجام بدی و برای اینکه اطمینان کامل پیدا کنی ، به نوک قله کوه میرسی ، نیاز به یک نفر داری که کنارت باشه.

پایین کوه چهار نفر هستند که میتونند بهت کمک کنند.. ؟!
 نفر اول اسمش مشاور
 نفر دوم اسمش منتور
 نفر سوم اسمش کوچ
 نفر چهار اسمش بیزینس کوچ

بیا با هم ببنیم هر کدوم چطور میتونند بهت کمک کنند تا به نوک قله کوه برسی .

مشاور : کسی که خودش کوه نوردی نکرده ، اما اطلاعات کامل از کوه نوردی داره و بهت میگه چه ابزار های داشته باشی تا ، تو مسیر به مشگل نخوری و در واقع دانش کوه نوردی داره .

منتور : کسی که خودش تا حالا بیش از 100 بار کوه نوردی کرده ، در واقع دانش کوه نوردی نداره اما تجربه کوه نوردی داره ، بهت میگه از چه مسیری بری تا ، بودن خطر و با کمترین ریسک به نوک قله کوه برسی .

کوچ : کسی که نه دانش مشاوره رو داره و نه تجربه منتور ، رو اما مهارت یه مربی حرفه ای رو داره که بهت کمک میکنه نقاط ضعف و قوت خودت رو شناسایی کنی ، درونت ذوق ، شوق ایجاد میکنه تا هدفت رو با توجه به امکانات و توانایی هات شناسایی کنی ، شفاف کنی و نقشه راهت رو پیدا کنی ، حمایت میکنه به سمت مسیر حرکت کنی و از همه مهم تر بهت میگه دستت رو  بده به من ، منم باهات میام بالا کوه و تا نوک قله کنارت هستم ،
 کوچ هیج وقت قضاوت نمیکنه …
 مثل یه همراه موفقیت همیشه کنارت ….. تا به آرزوهات برسی .

بیزینس کوچ : کسی که هم دانش مشاور ، رو داره ، هم تجربه منتور داره و هم مهارت یه کوچ
من امیر ضیابخش بیزینس کوچ بین الملی
, عضو فدراسیون جهانی گوچینگ
، دکترای مدیریت کسب وکار از دانشگاه مدیریت تهران
 کارآفرین خودساخته با 15 سال تجربه ، دانشگاه خیابانی
 بهت قول میدم ، اگر به دنبال این هستی ، که مهارت خودت رو به همراه کسب وکار رشد بدی و به نوک قله ارزوهات برسی کنارت باشم
 نفس به نفس ، قدم به قدم کنار هم به سمت موفقیت حرکت کنیم .

تو فقط کافی ، همین الان فرم جلسات بیزینس کوچینگ رو پر کنی برام  ارسال کنی تا من در کوتاه ترین زمان ممکن باهات ارتباط برقرار کنم .

دوست دارم ، منتظر دیدارت هستم .

ماچ به کلت _ امیر ضیابخش 

بیزینس کوچینگ

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

بیزینس کوچینگ

 نقش یک کوچ – به طور کلی، اما به ویژه این است که به شما کمک کند چشم اندازی برای کسب و کار خود طراحی کنید که با ارزش های شما و اهدافی که برای زندگی خود دارید هماهنگ باشد. با در دست داشتن این چشم انداز، آنها راهنمایی، پشتیبانی و مسئولیت پذیری لازم را برای تعیین و پیشبرد اهداف خود در اختیار شما قرار می دهند و به شما این امکان را می دهند که کسب و کار خود را از جایی که هست به جایی که می خواهید ببرید.

بیزینس کوچینگ برای مدیران عامل و صاحبان مشاغلی که می خواهند خود و شرکت هایشان را ارتقا دهند به یک روش رایج و مهم تبدیل شده است. با این حال، بسیاری از رهبران کسب و کار به درستی درک نمی کنند که کوچینگ واقعا چیست. به طور خلاصه، بیزینس کوچینگ یک رابطه مشترک بین صاحب یا مدیر عامل کسب و کار و یک کوچ حرفه ای است که هدف آن توسعه استراتژیک یک کسب و کار موفق است. و یک کوچ تجاری چه کاری انجام می دهد؟در ادامه با ما همراه باشید…

چرا به بیزینس کوچینگ نیاز دارید؟

استخدام یک بیزینس کوچینگ به معنای استخدام یک مشاور کم توان یا یک مشاور خاص صنعت نیست که وارد شود و تجارت شما را تعمیر کند. و افراد زیادی وجود دارند که خود را بیزینس کوچینگ می نامند که هیچ اعتبار حرفه ای یا انجمن واقعی ندارند. می‌تواند سخت باشد که بدانیم به چه کسی اعتماد کنیم – نه صرفاً در مورد روش‌شناسی یا کیفیت آموزش‌شان، بلکه از نظر رویکرد آنها به تجارت و زندگی به طور کلی. کار با یک کوچ یک تعامل عمیقا شخصی است. و در برخی سطوح، شما در حال خرید آنها هستید که چه کسانی هستند و چرا آنها کاری را که انجام می دهند انجام می دهند.

در اینجا چیزی است که باید از یک تجربه بیزینس کوچینگ انتظار داشته باشید:

یک مشارکت قابل اعتماد

کوچینگ کسب و کار مشاوره نیست و درمان نیست. یکی از تصورات غلط رایج این است که کوچان کسب و کار بیشتر شبیه مشاور عمل می کنند و کار توسعه کسب و کار شما را برای شما انجام می دهند – آنها این کار را نمی کنند. کوچان به تعیین جهت، و ارائه بازخورد، ابزار، راهنمایی و دیدگاه کمک می کنند. آنها همچنین یک عامل مسئولیت پذیری هستند، چیزی که به نظر ما چیزی است که بیشتر صاحبان مشاغل به آن نیاز دارند – کسی که به آنها کمک کند تا روی اهداف خود متمرکز بمانند.

یک کوچ خوب کسب و کار به سادگی به شما نمی گوید که چه کاری انجام دهید یا بدون بازخورد گوش دهید. یک کوچ خوب کسب و کار کسی است که می توانید به او اعتماد کنید—کسی که توانایی تشخیص مسائل خاص و سیستماتیک در کسب و کار شما را دارد و می داند که شما باید خودتان راه حل ها را پیاده سازی کنید تا به نتایج واقعی برسید.

شنونده خوب بودن و باهوش بودن در مورد تجارت از ویژگی های کلیدی هر کوچ است. آنها نمی توانند به شما کمک کنند مگر اینکه بفهمند چه چیزی یک تجارت خوب را خوب می کند – و یک تجارت عالی را عالی می کند. و برای اینکه واقعاً یک شریک باشند، باید به مردم اهمیت دهند و بخواهند شما را بشناسند تا بتوانند بفهمند که چرا شما در وهله اول وارد تجارت شدید.

کوچان بزرگ صبور هستند. وظیفه آنها این است که به شما کمک کنند تا مشخص کنید چه اتفاقی باید بیفتد، اما آنها منتظر هستند تا شما این اقدامات را انجام دهید. و البته پای شما را روی آتش روی اهدافتان نگه می دارند. یک کوچ عالی بر اساس یک قانون زندگی می کند: شما از قبل عنصر اساسی برای متحول کردن کسب و کار خود را دارید – توانایی تغییر نحوه ارتباط خود با آن.

کنجکاوی و شجاعت از کوچ شما

یک کوچ بزرگ به همان اندازه از کنجکاوی و شجاعت برخوردار است. آنها از کنجکاوی خود استفاده می کنند تا به هر گوشه از کسب و کار شما نگاه کنند تا علت اصلی گیر افتادن یا راکد ماندن چیزها را بیابند. یک کوچ بزرگ سوالات درست را در لحظات مناسب می پرسد – کاری که فقط در صورت داشتن آموزش و تجربه می تواند انجام دهد. و یک کوچ کسب‌وکار بزرگ شجاعت این را دارد که با شما صادق باشد: آنها می‌دانند که شما باید حقیقت را بشنوید (حتی اگر کمی نیش بزند)، یا قبل از اینکه وارد عمل شوید، مکث کنید و فکر کنید.

اگر بیزینس کوچینگ شما بتواند این عناصر کار شما را با هم جمع کند، رهبر بهتری خواهید شد. شما تاثیر آن را در کسب و کار خود خواهید دید – در روشی که کسب و کار شما شروع به تثبیت، رشد و نزدیک شدن به چشم انداز شما می کند. تأثیر آن را در نحوه حضور کارکنان خود در محل کار خواهید دید. و تاثیر آن را در نتیجه، در حفظ مشتری و نحوه تغییر کارتان در کسب و کار خواهید دید.

یک نقشه راه روشن

از طریق کوچینگ کسب و کار، هدف شما ایجاد یک کسب و کار موفق با هدف است. برای انجام این کار، به یک برنامه ساختاریافته نیاز دارید که دنبال شود. اگر کوچ شما برنامه ای برای چگونگی کمک به شما در ایجاد هر یک از سیستم ها و استراتژی هایی که شما و کسب و کارتان نیاز دارید – و ترتیبی که باید آنها را توسعه دهید – ارائه نمی دهد، احتمالاً شکاف های مهمی در سیستم در تجارت خود ایجاد خواهید کرد. . یک کوچ خوب یک برنامه اثبات شده دارد که پشتش می ایستد و آماده اجرای آن است.

تمرکز بر توانمندسازی و استقلال

ما به کوچگری از طریق ضرب المثل نگاه می کنیم: «به یک مرد ماهی بدهید تا یک روز بخورد. تی هر کدام یک مرد برای ماهیگیری و او برای یک عمر می خورد.» یک کوچ بزرگ کسب و کار می داند که با گذشت زمان، کمتر و کمتر به آنها نیاز خواهید داشت. هدف آن‌ها این است که ابزارهای مناسبی را در اختیار شما قرار دهند تا تئوری را عملی کنید، و به شما نشان دهند که چگونه به زودی آنچه را که امروز به کمک آنها نیاز داشتید، برای خودتان انجام دهید – مهارت‌هایی برای تشخیص و تشخیص نیازهای بعدی کسب‌وکارتان. مانند هر رابطه حمایتی خوب، کمی پارادوکس است: هر چه بیشتر به شما کمک کنند، کمتر به آنها نیاز دارید. یک کوچ بزرگ این را می داند و تظاهر نمی کند که رابطه مالی خود را با شما دست نخورده نگه دارد.

پیدا کردن یک کوچ یک فرآیند بسیار ذهنی است که به عوامل متعددی بستگی دارد و اینکه هر کدام چقدر با اولویت های شما همسو هستند. اگر به دنبال ویژگی های حرفه ای یک کوچ هستید، در اینجا مهمترین چهار موردی که باید در نظر بگیرید آورده شده است:

  • تجربه، سطح مهارت و آموزش
  • رویکرد و فلسفه
  • گواهی(ها) (یا عدم وجود آن)
  • برنامه، برنامه درسی یا روشی که آنها استفاده می کنند

همه این نکات هنگام انتخاب یک کوچ کسب و کار مهم هستند، اما تناسب شخصی واقعاً در قلب چیزی است که یک بیزینس کوچینگ را برای شما بهترین می کند.

اگر آماده کار با یک کوچ هستید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. یا، اگر قبلاً یک بیزینس کوچینگ دارید و نمی‌دانید که آیا آنها برای شما مناسب هستند، این سؤالات را از خود بپرسید:

آیا آنها شما را در جایی که هستید ملاقات می کنند؟ آیا آنها برای جشن گرفتن با شما وقت می گذارند، اما اگر واقعاً مشکلی پیش بیاید در کنار شما هستند؟

آیا آنها می دانند که شما به کجا می روید؟ آیا آنها نقشه اثبات شده ای دارند که از آن برای پرسیدن سؤالات مناسب برای کسب و کار شما در مرحله خاصی که در آن است استفاده می کنند؟ تصور نکنید که آنها فقط به این دلیل که کلمه “کوچ” را در کارت ویزیت خود دارند، یک برنامه واقعی یا آموزش قانونی دارند.

آیا آنها می توانند یک چشم انداز بلند مدت داشته باشند و در عین حال به شما کمک کنند تا مشکلاتی را که امروز در تجارت شما وجود دارد برطرف کنید؟ آیا آنها متوجه الگوها و روندها می شوند یا فقط به ناامیدی های روزانه شما واکنش نشان می دهند؟ شما مشاوره عاقلانه می خواهید، نه فقط راه حل های سریع.

آیا آنها شما را بیشتر کنجکاو می کنند؟ طرز تفکر آنها در مورد چیزها باید مسری باشد – شما باید خودتان را در حال پرسیدن انواع سؤالاتی که از شما می پرسند از دیگران بپرسید.

آیا آنها می فهمند کوچگری چیست؟ مراقب مشاوران مبدل و درمانگران آماتور بدون آموزش یا تجربه واقعی برای راهنمایی باشید.

آیا آنها واقعاً شما را مسئول می دانند؟ آنها باید مایل باشند اگر شما حاضر نشدید و کاری را برای ایجاد تغییر واقعی انجام دهید، با شما تماس بگیرند.

آیا آنها پشت لغت، فهرست ها یا حقه ها پنهان می شوند؟ تبدیل کاری که با کوچ خود انجام می دهید به تجارت و زندگی خود نباید پیچیده به نظر برسد – شاید سخت، اما هرگز پیچیده یا نامشخص.

کوچ بزرگ چیزهای زیادی است. اما مهمتر از همه، آنها یک کوچ قابل اعتماد هستند که واقعاً به موفقیت شما و موفقیت تجارت شما اهمیت می دهند. آنها می دانند که این دو به طور جدایی ناپذیری به هم مرتبط هستند، و این شراکتی است که در آن همه برنده می شوند.

اگر آماده‌اید ببینید کار با یک کوچ تجاری چگونه است، یک جلسه کوچینگ رایگان با ما برنامه‌ریزی کنید تا آن را امتحان کنید.

چگونه یک بیزینس کوچینگ آنلاین راه اندازی کنیم: یک رویکرد گام به گام

کوچینگ دنیا را طوفانی کرده است. این مفهوم جدیدی نیست و قرن‌هاست که وجود داشته است، اما در چند سال گذشته مانند آتش سوزی گسترده شده است.

دلیل این افزایش ناگهانی محبوبیت این است که مردم تشنه یادگیری و رشد هستند. این گرسنگی توسط کوچینگانی که خدمات خود را به صورت مجازی از طریق پلتفرم‌های مختلف کوچینگ آنلاین ارائه می‌کنند، برطرف می‌شود.

برای کمک به سایر افراد در توسعه مهارت‌هایشان، می‌توان پولی در کوچینگ به دست آورد.

سپس این سوال پیش می آید که چگونه یک بیزینس کوچینگ آنلاین راه اندازی می کنید؟

این مقاله تمام نکات داخلی مورد نیاز برای راه اندازی یک بیزینس کوچینگ آنلاین، به دست آوردن اولین مشتریان و رشد هر چه سریعتر بیزینس خود را در اختیار شما قرار می دهد.

کوچینگ آنلاین کیست؟

8 چیزی که برای راه اندازی یک بیزینس کوچینگ آنلاین به آن نیاز دارید

نکات و ترفندهایی برای ایجاد برنامه کوچینگ آنلاین شما

بهترین نرم افزار برای راه اندازی بیزینس کوچینگ آنلاین شما

چگونه مشتریان کوچینگ بیشتری به دست آوریم

آیا بیزینس کوچینگ آنلاین راه اندازی کرده اید؟

کوچینگ آنلاین کیست؟

کوچینگ آنلاین دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. شما از نظر فیزیکی با مشتری روبروی خود نمی نشینید. در عوض، شما از طریق تماس ویدیویی یا نوع دیگری از رسانه دیجیتال با هم ارتباط برقرار می کنید.

چگونه یک بیزینس کوچینگ آنلاین راه اندازی کنیم

آیا می دانستید که صنعت کوچینگ آنلاین در سال 2022 به 1.34 میلیارد دلار تخمین زده می شود؟

این یک گزینه عالی برای افرادی است که به دنبال انعطاف بیشتر هستند.

به عنوان مثال، ممکن است یک شغل تمام وقت داشته باشید که مانند افرادی که برای خودشان کار می کنند، در دسترس بودن نباشد.

شما همچنین ممکن است از خانه کار کنید و برنامه‌ای داشته باشید که امکان دسترسی روزانه را به کسی که برای یک دفتر کار می‌کند، نباشد.

در هر صورت، کوچینگ آنلاین یک صنعت پر رونق است و اگر در آن استعداد دارید، باید در نظر داشته باشید که بخشی از آن باشید.

انواع کوچینگ

در اینجا نگاهی گذرا به برخی از انواع مختلف کوچینگ داریم.

این یک جلسه کوچینگ یک به یک بین شما و مشتری است. در طول کوچینگ خصوصی، شما به تنهایی بر روی مشتری و چیزهای خاصی که نیاز به بهبود دارند تمرکز خواهید کرد.

این نوع خاص از کوچینگ خصوصی شامل گروهی از مشتریان می شود. با هم می توانید در جلسات کوچینگ گروهی شرکت کنید که در آن توجه خود را با کل کلاس به اشتراک بگذارید.

تحت کوچینگ خصوصی یا گروهی، می‌توانید کوچینگ ویژه‌ای را ارائه دهید، مانند:

  • کوچینگ زندگی

کوچینگ زندگی همه چیز در مورد یادگیری نحوه زندگی بهتر است. کوچینگ زندگی معمولا بیشتر بر حوزه هایی مانند روابط یا کار متمرکز است. شما و مشتریانتان در مورد چگونگی بهبود بخشهای مختلف زندگی بحث خواهید کرد.

بیزینس کوچینگ

بیزینس کوچینگ بر کمک به مشتریان برای رسیدن به اهداف شغلی خود تمرکز دارد. بیزینس کوچینگ معمولاً در مورد کمک به مشتریان در تبدیل رویاهای خود به واقعیت است. این می تواند شامل همه چیز از بازاریابی گرفته تا نگهداری حساب باشد.

بسیاری از انواع دیگر کوچینگ وجود دارد، اما شما این ایده را دریافت می کنید.

8 چیزی که برای راه اندازی یک بیزینس کوچینگ آنلاین به آن نیاز دارید

اگر مهارت و تجربه داشته باشید و به راحتی به دیگران آموزش دهید، راه اندازی بیزینس کوچینگ آنلاین خود می تواند یک تجربه ارزشمند باشد.

اگر می خواهید یک بیزینس کوچینگ آنلاین موفق داشته باشید، باید ذهنیت درست و صبر زیادی داشته باشید.

آنقدرها هم که اکثر مردم فکر می کنند سخت نیست.

در واقع، این می تواند یکی از بهترین راه ها برای ایجاد درآمد غیرفعال از خانه یا کسب درآمد کافی در هر ماه از شلوغی های جانبی شما باشد تا منبع اصلی درآمد شما را تکمیل کند.

کوچینگ آنلاین

همانطور که گفته شد، راه اندازی یک بیزینس کوچینگ آنلاین با چالش هایی همراه است که باید برای آنها آماده باشید.

این چالش ها ممکن است شامل یافتن جایگاه و تشویق مشتریان مکرر برای تبدیل شدن به مشتریان وفادار باشد.

خبر خوب این است که راه اندازی یک بیزینس کوچینگ آنلاین نباید آنقدرها هم چالش برانگیز باشد. به شرطی که از همان ابتدا به روش صحیح به آن نزدیک شوید.

5/5 - (3 امتیاز)