هدفگذاری در کسب و کار به سبک امیر ​

این 3 قسمت رو حتما گوش کن

هدف گذاری در کسب و کار به سبک امیر، امیر ضیابخش کارآفرین خودساخته  تجربه 15 سال زندگی شخصی خودش را در کتاب کودکی تا کارآفرینی و این مقاله آورده است تا به افراد کمک کند ،بتوانند هدف گذاری را در کسب و کار خود قرار دهند و با هدف در طول مسیر قدم بردارند و بتوانند از صفر و یا چنانچه اگر صاحب کسب و کار هستند آن را رشد دهند و از حالت کارمند بودن خارج شده و با هدف گذاری به استقلال مالی برسند.

هدف گذاری در کسب و کار

 

هدف گذاری در کسب و کار به سبک امیر شاید به امروز و اکنون فایل های صوتی زیادی  را شنیده اید که بسیاری از حرف‌های مربی امیر در آن فایل ها وجود داشته باشد و قسمت اعظم این فایل که شما در حال شنیدن آن هستید از رسالت درونی مربی امیر است، چیزی که کاملا  مربی آن را تحلیل، تجربه و بررسی کرده است.  فقط و فقط کافی هدفگذاری خودتان را بعد از شنیدن این فایل یک سال طوفانی و بی نظیر او در سال 1401 بسازید.  این فایل صوتی تنها چیزی که نیاز دارد این است که فقط و فقط اقدام کنی به جرأت می توان گفت  که این فایل هدف گذاری می تواند قدرتمندترین فایل باشد که تا به حال شنیده اید. سوالی که برای بسیاری از دوستان به میان می‌آید این است که از کجا باید شروع به هدف گذاری کنند، اسم این فایل هدف گذاری به سبک امیر است ،  یعنی چه ؟  در پاسخ به این سوال باید گفت  < الف >  اول امیر یعنی اشتیاق درونی < میم > یعنی مسیریابی و نقشه راه <ی > یعنی یقین و باور داشتن خودتان < ی >  یعنی  یعنی رسالت بنابراین امیر  را با 4 بخش مختلف تقسیم بندی کردیم : 

1.  اشتیاق درونی

2. مسیر یابی و نقشه راه

3. یقین و باور داشتن

4. رسالت

سوال بعدی که به وجود می آید این است که این ۴ بخش چیست؟چگونه می‌تواند به افراد کمک کند تا هدف گذاری داشته باشند؟  در پاسخ به این سوال می توان گفت که افراد بسیار زیادی هستند که هدف گذاری کرده اند و سالهای زیادی هدف هایشان را نوشته‌اند اما هرگز نتوانستند به آن برسند و آن  هدف را تیک  بزنند و اتفاقی که در این بین افتاده است این افراد را تبدیل به یک آدمی که از همه جا رانده و مانده و اعتماد به نفس آنها پایین آمده است تبدیل کرده، و این افراد به این باور رسیده اند که توانایی انجام هیچ کاری را ندارند و هرگز نمی توانند به اهداف خود برسند و آدم ضعیفی هستند ، قدرت انجام  هیچ کاری را ندارند . به نظر شما چرا چنین اتفاقی برای این افراد افتاده است؟   زیرا این افراد اشتیاق درونی نداشتند هیچگونه اشتیاقی برای انجام هدف‌های خودشان نداشتند . همه ما آدمها یاد گرفتیم که چگونه کارهای خود را با اشتیاق انجام دهیم ولی  ولی اما اگر هرگز اشتیاق درونی نداشته باشیم برای انجام آن کارت اقدام نخواهیم کرد. تنبلی اصلاً وجود نخواهد داشت و دقیقاً ما انسانها زمانی که تمایل به انجام کاری نداشته باشیم تنبلی می کنیم بنابراین خیلی خیلی مهم است که اهدافی را می خواهید بنویسید.  با در نظر داشتن میل و اشتیاق درونی باشد یعنی شما دقیقاً کاری را انجام دهید که آن کار را دوست دارید و اگر < الف >  امیر را  داشته باشید  این اشتیاق و حرارت درونی اگر وجود داشته باشد سبب می شود که 100درصد تمرکز کنید وو مطمئن باشید که 100 درصد  نتیجه می گیرید.

هدف گذاری در کسب و کار به سبک امیر خیلی خیلی در این مورد دقت کنید که هدف های شما فقط برای شما باشد نه برای شخص دیگری،  منظور از شخص دیگری یعنی افراد دیگر به شما نگویند که چه کارهایی را انجام دهید و چه کارهایی را انجام ندهید فقط و فقط کافیست که به ندای قلبتان گوش کنید و صدای قلب شما دقیقاً همان شور و اشتیاق شماست. دقیقاً باید همان کاری را انجام دهید که علاقه قلبی دارید.  < الف > همان اشتیاق درونی از و به همین قدرت حائز اهمیت است و به شما این قدرت را می دهد که بتوانید هر هدفی را که دارید یادداشت کنید.  < میم >  یعنی نقشه راه یعنی مسیریابی شما باید بدانید که الان در کجا قرار دارید و در کجا می خواهید قرار بگیرید و اگر شما ندانید که نقشه راه شما کجاست مطمئن باشید، نمی توانید هدف گذاری کنید و هدف گذاری خوبی داشته باشید چون اهمیت و حساسیت بالا که دارد به اهداف کوتاه مدت سه ماهه، شش ماهه، یکساله هدف می گوییم و برای رسیدن به هدف نیازمند برنامه هستیم و آن برنامه درست همان مسیری است که باید طی شود با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا با اشتیاق درونی مسیر و راه خودتان را مشخص کنید.

هدف گذاری در کسب و کار

هدف گذاری در کسب و کار به سبک امیر ایمان قوی دقیقا از همان اشتیاق درونی می آید از همان جایی که. قوت شما است می آید و بر روی آن. ایستاده اید به خودتان یک باور درونی دارید وقتی شما یک کار خوبی را انجام می دهید و همه تشویق تان می کنند مشتاق می شوید که دوباره آن کار را انجام دهید بنابراین بسیار مهم است که شما نسبت به کاری که انجام می دهید مشتاق باشید تا اینجا ممکن است برای شما سوال به وجود آمده باشد که چگونه این همه مواردی که گفته شده است و باور داشته باشیم؟  در پاسخ به این سوال باید گفت دقیقاً شما باید هدف تان را با توجه به نقاط قوت تان بنویسید با توجه به توانایی های خودتان بنویسید با توجه به اشتیاق خود بنویسید اما به شرطی که صددرصد یقین را باور داشته باشید و باور داشته باشید که این هدف ها برای شماست و هیچ مانع بیرونی نمی تواند سد راه شما باشد این یعنی داشتن به اهداف بسیار بسیار مهم است.

 < ر> یعنی رسالت چیزی که درونی از چیزی که متعلق به شماست رسالت مربی امیر این است که به انسان ها کمک کند تا کسب و کار خود را راه اندازی کنند و این رسالت به انسان ها چنان قدرتی می دهد و چنان انرژی می‌دهد که شما تصمیم می گیرید بهترین اقدام را انجام دهیم به طور کلی اشتیاق درونی شما به رسالت آخر متصل می شود این رسالت یعنی  دقیقا همان چیزی است که شما با انجام دادن آن حال دلتان مطلوب است و اگر حال دلتون همیشه مطلوب باشد شما می توانید همیشه برنامه ریزی کنید وقتی برنامه ریزی می کنید حال دلتون خوب می شود . این رسالت یعنی باعث می شود که ذوق و شوق چه بسا انگیزه شما صد برابر شود قدرت انجام دادن کارهای خودتان را پیدا می‌کنید اگر شما قدرت انجام دادن کارهای خود را داشته باشید اقدام می کنید و زمانی که اقدام می‌کنید نتیجه میگیرید. بنابراین بسیار مهم است که در مسیر رسالت خودتان قدم بردارید سوالی که در اینجا می آید این است که چطوری می توانیم رسالت خود را پیدا کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت رسالت ما انسانها دقیقاً به زمانی برمی‌گردد  که جایی و. ای که ایستاده ایم و خیلی خیلی خوشحال و خرسند هستیم و کارهایی را که دوستش دارید را انجام  می دهید، آن خدمتی را که شما انجام می دهید و شما را خوشحال میکند آن خدمت رسالت شماست و فقط کافیست که پیدا کنید چه خدمتی چه کارهایی شما را خوشحال می کند و بعد از انجام آن حال دلتون مطلوب می شود که می توانید همین کار را بین انبوهی از مردم گسترش دهید و خودتان را به این زبان معرفی می کنید و در حقیقت در پشت این رسالت برند شخصی شما وجود دارد. با برند سازی اگر می خواهید در دنیایی که زندگی می کنید برند شما جهانی شود، برند شما در دنیا، کشورتان، استان تهران، شهرستان و همچنین خانواده تان مطلع شوید، دقیقاً باید رسالت میدان کنید و خودتان را به آن نام معرفی کنید .زمانی که شما خودتان را با آن نام و کار معرفی می کنید، و آن نام رسالت شماست رسالت شما برند شخصی شماست و وقتی برند شوید به طور ناخودآگاه افراد زیادی دنبال شما می گردند حس خوبی را به آنها انتقال می دهید ناخودآگاه به یک آدم خاص تبدیل می‌شویم و زبانی که بادام خواص تبدیل می‌شوید رسالت شما برند شما میشود که در نتیجه آنها نعمت و فراوانی خدا برای شما فراهم می شود و سعادت و خوشبختی بسیار زیادی را برای شما به همراه دارد که حد و اندازه  نخواهد داشت و حال دلتون را مطلوب می کنید در ادامه می خواهیم با 4 بخش < الف ><میم ><ی> <ر>  یعنی اشتیاق، مسیر، یقین، رسالت را با 11 سوال که هر یک از آنها  فقط به آن‌ها فکر کنید و جواب دهید یقین داشته باشید که بهترین هدف گذاری را انجام داده‌اید.هیچ اهمیتی ندارد که در چه صنفی هستید  هیچ اهمیتی ندارد که چه کاری را می‌خواهید انجام دهید وزن کاری به اینکه در چه زمینه ای می خواهید هدف گذاری کنید نداریم.

هدف گذاری در کسب و کار به سبک امیر من امیر ضیابخش اینجا هستم تا اصول صحیح و به زبان ساده و بسیار آسان و عامیانه هدف گذاری را به شما آموزش می دهم و این هدف گذاری کاملا به سبک مربی امیرضیابخش است و شما  در هیچ کجا نمی توانید این هدف‌گذاری را بیابید زیرا این تجربیات، همه و همه برگرفته از زندگی شخصی مربی همین بخش است.

هدف گذاری در کسب و کار

سوال اول:

در چه زمینه ای خوب هستید ؟

هدف گذاری در کسب و کار به سبک امیر بسیار اهمیت دارد که شما در چه زمینه ای می توانید خوب فعالیت کنید و خیلی بی محابا کارهای خود را انجام دهید  وانسان ها شما را در آن نقطه قوت می شناسند، به طور مثال. قوت مربی ام این است که با افراد ارتباط خوبی می گیرند و همین عامل سبب شده است که افراد زیادی بازخوردی به مربی امیر بدهند و شما در این لحظه می دانید که با گرفتن ارتباط می توانید خوب بفروشید و با همین ارتباط گرفتن حال دل اطرافیان را خوب کنید و این به یک. قوت تبدیل شده تا بتواند بیزینس و کسب و کار خود را شناسایی کنید. شما ببینید چه. قوت را در خودتان دارید؛ شما می توانید خوب فکر کنید، خوب حساب و کتاب کنید، میتوانید خوب حرف بزنید، می توانید خوب بنویسید هر جا که سبب. قوت شما خواهد بود مهم است که بدانید در چه زمینه ای خوب هستید تا آن را در مسیر اهدافتان به کار ببرید.

سوال دوم: 

میخواهید در چه زمینه ای خوب باشید :

این سوال دقیقاً به اختیار درونی شما برمی گردد یعنی در نقطه‌ای که می خواهید بهترین باشید و دقیقاً آن چیزی که از درون شما را صدا میزند به عنوان مثال:  سال من به عنوان یک مربی دوست دارم کوچ بین المللی و برند جهانی داشته باشم و یک روزی بر روی استیج برای هزاران نفر صحبت کنم این دقیقا جایی است که اشتیاق درونی من است و من امیر ضیابخش در همین مسیر دارم تلاش می کنم و هرگز خسته نمی شوم و کم نمیاورم .

سوال سوم:

۵ ویژگی خودت را بنویس و به خودت افتخار کن!

شما با این 5 سوال می توانید نقاط قوت خود را شناسایی کنید و ارزش های خودتان را شناسایی کنید و ببینید چه مهارت هایی دارید چرا انقدر این مهارت ها مهم است؟  زیرا اگر نقاط قوت خود را شناسایی کنیز هدف خودتان را در راستای اهداف تان بنویسید شکل کنید هدفی که شما می نویسید هیچ عامل بیرونی نمی تواند مانع حرکت شما شود، یکی از ویژگی‌های مثبت مربی امیر ضیابخش این است که افراد را هدایت، حمایت و تشویق می کند بگونه‌ای به این کارها رهبری می گویند و مربی امیر از این رهبری تیم سازی میکند و افراد را برای کار دور هم جمع می‌کند و می تواند به افراد انگیزه دهد و این تیم سازی و افراد کمک می کند تا کارهای بزرگتری را انجام دهد و حال شما ببینید چه ویژگی هایی دارید. اگر با صدای بلند حرف می زنید می توانید یک فروشنده خوب باشید و اگر اهل حساب و کتاب هستید می توانید یک حسابدار خوبی شویم بنابراین پنج ویژگی مثبت خودتان را بنویسید و در راستای آن هدف گذاری کنید.

سوال چهارم:

آیا افکارتان را یادداشت می کنید؟

اگر شما افکار خودتان را ننویسید این افکار تبدیل به آرزو و رویا می شوند  ولی برای اینکه آنها را تبدیل به یک هدف را برنامه کنید و به نتیجه برسانید و آن ها را ببینید باید افکار خود را بر روی کاغذ بیاورید. اگر تا به امروز این کار را انجام می دادید و هم اکنون از شما میخواهیم بعد از مطالعه این مقاله شروع به نوشتن افکار خود کنید که ما به آنها برنامه‌ریزی میگوییم.

سوال پنجم:

دوست دارید بعد از مرگ در مورد شما چطور صحبت کنند؟

جالب است، نه ؟

این سوال چه کمکی می تواند بکند؟

این سوال خیلی قدرتمند است است که دوست دارید بعد از مرگ چطور در مورد شما صحبت کند، این به شما کمک می کند تا از خودتان یک تصویر بسازید من امیرضیابخش به شخصه دوست دارم وقتی در مراسم من نشسته اند بگویند مربی امیر چقدر توانسته است به آدم ها کمک کند و چقدر توانست به افراد کمک کند کسب و کار خود را راه اندازی کنند، خیلی از افراد الان به. اوج رسیدن به همه مسیر خودشان را در کنار مربی امیر شروع کردند بنابراین من امروز می دانند که زمانی از این دنیا بروم مردم در مورد من مربی چه چیزهایی می گویند. من تمایل دارم یک اثری از خودم به جا بگذارم که مردم با دیدن آن و با خواندن آن بتوانند راه خودشان را پیدا کنند پس من مربی امیر باید در این مسیر از خودم اثر به جا بگذارم شروع به نوشتن کتاب کودکی تا کارآفرینی، شروع به نوشتن و سمینار برگزار کردم و دوست دارم تا زمانی که زنده ام به آدمها کمک کنم. این نقشه راه را به ما نشان می دهد وقتی از این دنیا میروی دوست دارید چطور در مورد شما صحبت کنند؟  و اینجا به آن چشم انداز یا ویژن می گوییم و این چشم انداز نیازمند استراتژی است که می‌توانید به دست بیاورید.

هدف گذاری در کسب و کار

سوال ششم :

چگونه می توانید هدف های تان را به ریز هدف ها و فایل های مدیریتی بشکنید؟

موضوع اصلی یا تم اصلی برای سال جدید < 1401>  چیست ؟

در سال 1401 چه هدفی از همه هدف ها برای شما مناسب تر است؟ 

در این قسمت بسیار بسیار مهم است که چطور اهدافتان را خورد کنید و قبل از آن سوال دیگری به وجود می آید، شما دقیقا باید بدانید چه هدفی برای شما مهم است است و از الان میتوانید برای آن برنامه ریزی کنید و یک هدف آن هم از نوع بیزینس وحالا سوال اصلی این است  چطور می‌توانید هدف هایتان را به ریز هدف های مدیریتی بشکنید؟ یعنی شما اگر هدف های سال خودتان را نوشتید باید آن را تبدیل کنید به هدف 9 ماهه، 6 ماهه،3 ماهه و 1 ماهه  و بعد برنامه هفتگی است .

سوال هفتم:

چرا انقدر این هدف ها مهم هستند؟ 

زیرا باید نقشه راه را پیدا کنید و دقیقا نقشه راه با خود کردن هدف یک ساله به دست می‌آید وقتی شما یک هدف یک ساله را تبدیل می کنید به هدف 3ماهه یا 6 ماهه  و بعد 1ماهه  تبدیل می شود.

سوال هشتم:

در چه تاریخ و زمانی می خواهید شروع کنید؟ 

این دقیقا می شود برنامه روزانه ، شما و یا شاید عده ای از دوستان ندانند چگونه برنامه این برنامه ریزی را مینویسید 3 ضرب در 6 مساوی است با 18 تا یعنی چه ؟

یعنی 3 تا از از مهمترین کارهای روزانه خودتان را باید بنویسید و 7 روز هفته 1 روز در واقع روز استراحت شماست و ما با 6 روز هفته کار داریم یعنی می شود3*6=18 این یعنی  باید هر هفته 18 تا از مهم ترین کارهای خودتان را بنویسید و 3 تارا حتما انجام دهید و شکنجه و اگر 3

تا از کارهای خودتان را در راستای اهداف یک ساله و تم اصلی سال جدید و با توجه به شکستن ریز اهداف 3ماهه و 6 ماهه تبدیل کنید، یقین داشته باشید که اتفاق عجیبی خواهد افتاد.

سوال نهم :

برای رسیدن به هدف های خود چه موانعی دارید؟

برای اینکه به تم یا موضوع 1401بخواهید برسید دقیقاً چه کارهایی را باید انجام دهید و برای انجام دادن آنها چه مشکلاتی بر سر راه شما قرار گرفته است؟مشکل مالیه ، دانش، تجربه، امکانات و ابزارهای اولیه است. است چه چیزی مانع بر سر شماست و برای به دست آوردن آنها چه کارهایی را باید انجام دهید؟ از چه کسانی باید کمک بگیرید؟ چه زمانی می توانید آنها را انجام دهید و یک لیست از آنها تهیه کنید و در برنامه روزانه خود قرار دهید،مطمئن باشید اگر 100درصد تمرکز کنید 100 درصد موفق می‌شوید.

سوال دهم :

آسان ترین سطح برای رسیدن به هدف چیست؟

اگر شما تم 1401خود را بسته اید هیچ اشکالی ندارد دیدار شما واقع نشده و شما درصد سبک تر از آن را اگر می خواهید ، درآمد خود را سه برابر کنید مثلاً تبدیل به 3 میلیون تومان شود ببینید چطوری می توانید درمورد خودتان را تبدیل کنید به 7 میلیون تومان و برای این 7 میلیون تومان برنامه‌ریزی داشته باشید و اگر به 15 میلیون تومان نرسیده اید  حداقل بدانید که به 7میلیون تومان رسید یعنی شما تلاش کردید و توانستید دستاورد به دست بیاورید و دست نکشید و از توانایی‌های خودتان استفاده کردید و نتیجه گرفتید و این می‌تواند بهترین اقدام برای شما باشد.

سوال آخر:

آیا کوچ یا مربی دارید؟  این خیلی مهم است که برای رسیدن به آیتم 1401 مربی کسب و کار نداشته باشید مربی یعنی همراه موفقیت، شما کسی رو دارید وقتی خسته می شوید دست شما را بگیرد؟ وقتی از همه جا خسته اید به شما انگیزه دهد؟ کسی را دارید که دست شما را بگیرد؟ کسی را دارید که با شما کمک کند که خوب فکر کنید؟ کسی را دارید که بدون هیچ گونه قضاوت به شما فکر کند؟  کسی را داری که وقتی نقشه راه را پیدا کردید ساعت ها و ماه ها کنار شما باشد تا بتوانید به هدف های خود برسید؟ کسی را دارید که نقاط ضعف و قدرت شما را مانند آینه نشان دهد؟ تا روی. پیشرفت خود بروید و تمرکز کنید و نقاط ضعف را بهبود ببخشید و یک آدم کامل باشید؟ اگر این فرد را کنار خود ندارید ما به آن می گوییم کوچ یا مربی که با داشتن یک پرسش خوب می توانید اهدافی را که می نویسید ۱۰۰% تضمین کند من امیر ضیابخش بهترین ها را برای شما آرزو می کنم و همیشه در کنار شما هستم تا بهترین خودتان باشید.

هدف گذاری در کسب و کار

 

منبع : مربی امیرضیا بخش 

Rate this post