مشاوره کسب ‌‌و‌کار شرکتی

مشاوره کسب و کار شرکتی 100 درصد تضمینی با امیر کوچ

مشاوران کسب‌وکار ما می‌توانند به شما کمک کنند تا با پویایی‌های بازار امروز سازگار شوید و بدون توجه به تهدیداتی که ممکن است با آن مواجه شوید، به رقابت ادامه دهید. ابزارهایی برای فعال کردن کار از راه دور بهینه می توانند به کاهش یا جلوگیری از اختلال در عملکرد شما کمک کنند.

مشاوره

بیزینس کوچ بین المللی

مشاوره

مشاوره کسب و کار شرکتی چیست؟

مشاوره کسب و کار شرکتی چیست؟

مشاوره کسب و کار شرکتی یک سرویس حرفه ای است که برای کمک به کسب و کارها در توسعه یا دستیابی به اهدافی که منجر به موفقیت می شود طراحی شده است. مشاوران شرکتی طیف گسترده ای از خدمات را ارائه می دهند که شامل ارزیابی فرآیند یا ساختار موجود، تنظیم دقیق برخی یا بسیاری از جنبه های عملیات شرکت و ارائه آموزش های عملی به افراد کلیدی در ساختار شرکت می شود. مشاوره کسب و کار شرکتی می تواند بر حوزه های خاصی از یک کسب و کار متمرکز شود یا به عملکرد کلی شرکت بپردازد.

 مشاوره کسب و کار شرکتی چیست؟

یکی از رایج‌ترین نمونه‌های مشاوره کسب و کار شرکتی مربوط به توسعه مجموعه مهارت‌های یک تیم مدیریتی است. در این برنامه، مشاوران شرکتی به مدیران یک شرکت کمک می‌کنند تا نقش‌های خود را در ساختار کسب‌وکار با جزئیات بیشتری درک کنند و توصیه‌های عملی در مورد چگونگی به حداکثر رساندن اثربخشی آنها برای منافع شرکت و همچنین به نفع افراد ارائه می‌دهند. . . هدف اصلی این نوع مشاوره کسب و کار شرکتی، اطمینان از این است که از استعدادها و توانایی‌های موجود در بین اعضای مدیریت به بهترین نحو در امر دستیابی به اهداف شرکت استفاده شود.

 مشاوره کسب و کار شرکتی باعث کارایی و انسجام شرکت میشود

مشاوره کسب و کار شرکتی همچنین ممکن است به کارایی و انسجام بخش یا بخش خاصی از یک شرکت بپردازد. برای مثال، اگر شرکتی بخواهد فرآیند مالی درون سازمان را بازسازی کند، ممکن است یک مشاور شرکتی با سابقه حسابداری مالی برای ارزیابی و بازسازی اجزای حساب های پرداختنی و حساب های دریافتنی در بخش حسابداری دعوت شود. این معمولاً شامل مشاهده رویه‌های جاری و درک منطق اصلی پشت آن رویه‌ها می‌شود. با وجود این پیشینه، مشاور می‌تواند با تجدید ساختار فرآیندها و دستورالعمل‌هایی که فعالیت‌های بخش را کنترل می‌کنند، به‌گونه‌ای پیش برود که کارایی را افزایش دهد و در نتیجه در هزینه و زمان شرکت صرفه‌جویی کند.

 مشاوره استراتژی کسب و کار شرکتی چیست؟

یکی دیگر از روش های رایج مشاوره کسب و کار شرکتی مربوط به تلاش های فروش و بازاریابی است. هنگامی که خط تولید یک شرکت شروع به از دست دادن سهام بازار می کند یا زمانی که کسب و کار می خواهد محصول جدیدی را عرضه کند، ممکن است مشاوران فراخوانده شوند. مشاور می تواند دلایل از دست دادن سهم بازار را بررسی کند و ایده هایی در مورد چگونگی تغییر وضعیت و بازگرداندن سطح بهره وری قبلی ارائه دهد. در مورد یک محصول جدید، مشاور می تواند به تیم فروش و بازاریابی کمک کند تا استراتژی ای را ایجاد کند که از شهرت شرکت در بین مصرف کنندگان برای ایجاد پایه ای برای محصول استفاده کند و همچنین توجه خریداران جدید را به طور کلی جلب کند.

 مشاوره کسب و کار شرکتی

مشاوره کسب و کار شرکتی همچنین می‌تواند بر اصلاح سیاست‌ها و رویه‌های موجود به جای بازنگری یا ایجاد یک فرآیند جدید تمرکز کند. یک مشاور کارآیی ممکن است بتواند چیدمان یک طبقه تولید را مطالعه کند و تعیین کند که سازماندهی مجدد ساده عناصر فرآیند هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی می کند.

مشاور همچنین ممکن است مراحلی را در فرآیند شناسایی کند که زمانی ضروری بوده اند، اما به دلایلی منسوخ شده اند و بدون هیچ دلیلی ادامه یافته اند، مگر اینکه هیچ کس فکر نمی کند آنها را از روند حذف کند. در نتیجه از منابعی مانند نیروی کار و زمان برای بهره وری بهتر استفاده می شود و شرکت قادر است از هزینه عملیاتی کمتری به ازای هر واحد تولید شده برخوردار شود.

تقریباً هر نوع کسب و کاری می تواند از نوعی مشاوره کسب و کار شرکتی بهره مند شود. مشاوران با پرداختن به بخش‌های خاص عملیات کلی، می‌توانند کارایی شرکت را تقویت کرده و استفاده از منابع را به نفع بهتر ممکن سازند. مشاور همچنین می‌تواند به اصلاح، به‌روزرسانی یا تجدیدنظر بخشی از ساختار شرکت که آنطور که باید عمل نمی‌کند کمک کند. در هر صورت، کسب‌وکار با پتانسیل بیشتری برای موفقیت از فرآیند بیرون می‌آید.

مشاوره کسب و کار 

شما به دنبال شغلی منعطف و با ارزش هستید که حقوق رقابتی و پتانسیل رشد قوی را ارائه می دهد. اگر سرتان را تکان می دهید و در دل مشکل گشا هستید، حرفه ای به عنوان مشاور کسب و کار می تواند یک مسابقه فوق العاده باشد. مشاوره کسب و کار یک بخش هیجان انگیز پر از چالش های جدید و فرصتی برای تأثیر مثبت بر زندگی کاری دیگران است.

مشاور کسب و کار چیست؟ مهارت های برتر، صلاحیت ها و موارد دیگر

تعیین تعریف دقیق یک مشاور تجاری کمی سخت است زیرا آنها با نیازهای هر صنعت سازگار می شوند. اما در اصل، مشاوران کسب و کار با مشاغل در هر اندازه همکاری می کنند. نه تنها این، بلکه مشاوره کسب و کار به شما امکان می دهد با تخصص در زمینه های مختلف مانند بازاریابی، مالی، عملیات، منابع انسانی یا فناوری، علایق خود را دنبال کنید.

اگر دنبال کردن شغلی به عنوان یک مشاور تجاری برای شما مناسب به نظر می رسد، وقت آن رسیده است که عمیق تر بگردید.

مشاور کسب و کار چیست؟ تعریف و معنا

مشاور کسب و کار در یک زمینه خاص از عملیات تجاری متخصص است و به مشتریان یا کارفرمایان در آن حوزه مشاوره ارائه می دهد. شرکت‌ها به مشاوران تجاری نیاز دارند تا در هنگام مواجهه با چالش‌های پیچیده، دیدگاهی تازه داشته باشند. مشاوران عموماً داده‌ها را بررسی می‌کنند و فرآیندها را برای یافتن دلایل اصلی نگرانی و ارائه مشاوره در مورد بهترین راه رو به جلو مشاهده می‌کنند.

مشاور کسب و کار چه می کند؟

وظایف روزانه که توسط مشاوران تجاری انجام می شود متنوع است. آنها می توانند شامل ساده کردن عملیات یک شرکت، افزایش سلامت مالی آن یا حمایت از اجرای فناوری جدید باشند. به عنوان مثال، یک مشاور فناوری اطلاعات ممکن است امنیت شبکه یا مدیریت داده یک شرکت را مدیریت کند. شرکت‌های بزرگ‌تر ممکن است یک مشاور کسب‌وکار تمام‌وقت برای رسیدگی به مسائل در زمان بروز یا اجرای فناوری‌های جدید استخدام کنند.

مشاوران کسب و کار به چه تحصیلاتی نیاز دارند؟

موثرترین راه برای موفقیت به عنوان مشاور کسب و کار با تحصیلات قوی شروع می شود. پیش نیازهای آموزشی بسته به رشته شما و انتظارات مشتریان یا کارفرمایان بالقوه می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

– با مدرک لیسانس شروع کنید

بسیاری از مشاوران کسب و کار سفر شغلی خود را با مدرک لیسانس در تجارت، اقتصاد، مدیریت یا یک رشته مرتبط آغاز می کنند و درک گسترده ای از نحوه عملکرد صنایع ارائه می دهند.

از سوی دیگر، مدرک تخصصی در صنعت هدف شما، مانند فناوری اطلاعات، بازاریابی، منابع انسانی یا امور مالی، می تواند به شما برتری دهد. این به شما امکان می دهد تا عمیق تر در جنبه های پیچیده آن زمینه غوطه ور شوید و در هنگام ارائه مشاوره تخصصی مزیت قابل توجهی را به شما ارائه می دهد.

– گواهینامه های مشاوره مدیریت را اضافه کنید

افزودن گواهینامه ها به مجموعه مهارت های شما تعهد و تخصص شما را به نمایش می گذارد. همانطور که در حرفه خود پیشرفت می کنید، رایج ترین گواهینامه های مربوط به مشاوره تجاری و اهداف خود را در نظر بگیرید:

حسابدار مدیریت خبره (CMA)

مشاور مدیریت خبره (CMC)

مدیر خبره (CM)

حرفه ای مدیریت پروژه (PMP)

چشم انداز شغلی برای مشاوران کسب و کار

آیا آماده هستید تا در فرصت هایی که یک حرفه مشاوره فراهم می کند غوطه ور شوید؟ وقتی اعداد را در نظر می گیرید یک انتخاب عالی است.

اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) پیش بینی می کند که مشاغل مشاور تجاری در دهه آینده 11 درصد رشد خواهد کرد که سریعتر از حد متوسط است. علاوه بر این، پیش بینی می شود متوسط حقوق سالانه حدود 93000 دلار باشد.

اگر ایده مشاوره کسب و کار برای شما جذاب است، بیایید یک برنامه گام به گام برای یافتن شغل به عنوان مشاور کسب و کار ترسیم کنیم.

چگونه مشاور شویم

مراحل زیر را در نظر بگیرید تا در جستجوی شغل مشاوره کسب و کار به موفقیت برسید.

1. انجام تحقیقات کامل

قبل از غواصی در جستجوی شغل مشاور کسب و کار، تحقیق کامل ضروری است. از خودت بپرس:

مشتریان ایده آل من چه کسانی هستند؟ آیا آنها مشاغل کوچک، شرکت های بزرگتر یا نهادهای دولتی هستند؟

چه خدماتی نیاز دارند؟

علاوه بر این، به گواهینامه ها و خدماتی که مشاوران تجاری دیگر ارائه می دهند نگاه کنید. در نهایت، به سراغ کارفرمایان بالقوه بروید، وب سایت ها و رسانه های اجتماعی آنها را بررسی کنید تا فرهنگ شرکت را درک کنید.

2. صلاحیت های مورد نیاز را تجزیه و تحلیل کنید

پیگیری گواهینامه هایی که به شما کمک می کند برجسته شوید بسیار مهم است. به عنوان مثال، اگر به دنبال شغلی به عنوان مشاور فروش هستید، تخصص در Salesforce یا HubSpot می تواند یک تغییر دهنده بازی باشد. شما می توانید از این صلاحیت ها برای کمک به کسب و کارها برای ارتقای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) خود استفاده کنید. به کلاس های مخصوص نرم افزار نگاه کنید که تسلط شما بر ابزار را برجسته می کند.

3. تعیین اهداف قابل دستیابی و ایجاد نقاط عطف

پس از ترسیم الزامات حرکت شغلی خود، آنها را به اهداف ملموس تبدیل کنید. یک جدول زمانی واقعی برای حرفه مشاوره کسب و کار خود ایجاد کنید. شامل گواهینامه ها و جستجوی شغلی استراتژیک. تصمیم بگیرید که آیا شغل آزاد دارید یا شغل سنتی را دنبال می کنید. کار ایده آل خود را تعریف کنید محیط زیست به عنوان مثال، به چه سطحی از انعطاف پذیری نیاز دارید؟

در مرحله بعد، اهداف مالی را تعیین کنید و یک برنامه پشتیبان برای برآورده کردن نیازهای پولی خود در حالی که در حال ساختن حرفه خود هستید، طراحی کنید.

4. منابع مورد نیاز را بشناسید

چند لحظه وقت بگذارید و در نظر بگیرید که برای تبدیل شدن به یک مشاور تجاری به چه منابعی نیاز دارید. اگر مسیر فریلنسری را دنبال می کنید، می توانید یک دستیار مجازی یا یک متخصص سئو را برای بهینه سازی وب سایت و محتوای خود استخدام کنید. با خیال راحت کارهای خارج از حوزه تخصصی خود را برون سپاری کنید تا بتوانید روی کاری که بهترین انجام می دهید تمرکز کنید. همچنین، در نظر داشته باشید که یک مربی برای کمک به شما در هنگام رشد کسب و کار خود پیدا کنید.

5. شبکه و ایجاد اتصال

مانند بسیاری از مشاغل، موفقیت شما اغلب توسط مهارت های ارتباطی و توانایی شما برای به دست آوردن ارجاع تعیین می شود. ایجاد یک شبکه محکم با روابط با کیفیت می تواند موفقیت شما را ایجاد کند یا آن را شکست دهد. در کنار مهارت های ارتباطی خود، سطح فروش خود را ارتقا دهید. از این گذشته، شرکت ها به دنبال خدمات مشاوره ای هستند و شما باید کارفرمایان را متقاعد کنید که برای شما مناسب هستند.

در رویدادهای صنعت حضوری و مجازی شرکت کنید. به گروه های مرتبط در رسانه های اجتماعی و لینکدین بپیوندید. هنگام شرکت در رویدادها و کنفرانس های مرتبط با رشته خود یک برنامه پیگیری محکم داشته باشید. از ارجاعات مشتریان فعلی برای به دست آوردن تجارت بیشتر استفاده کنید.

شرکت هایی که مشاوران کسب و کار از راه دور استخدام می کنند

یکی از مزایای قابل توجه یک حرفه به عنوان مشاور کسب و کار، انعطاف پذیری ارائه شده توسط فناوری است. ایجاد یک شغل پر رونق به عنوان یک مشاور کسب و کار از راه دور با تعادل بین کار و زندگی در زمینه ای که دوست دارید آسان تر از همیشه است.

تحقیقات خود را با شرکت های زیر که مشاغل مشاوره کسب و کار از راه دور ارسال می کنند آغاز کنید:

ACI Group (جستجوی مشاغل گروه ACI)

اپل (جستجوی مشاغل اپل)

Bounteous (جستجوی مشاغل گرانبها)

IFG – گروه مالی بین المللی (جستجوی مشاغل IFG)

رابرت هاف بین المللی (جستجوی مشاغل رابرت نیمه)

SAP (جستجوی مشاغل SAP)

راه حل های مرحله 4 (جستجوی مشاغل راه حل های مرحله 4)

Veeva (جستجوی مشاغل Veeva)

مشاغل مشاور از راه دور بیشتری را در اینجا کاوش کنید!

شغل خود را به عنوان یک مشاور کسب و کار از راه دور بسازید

با استفاده از منابع مناسب، شبکه سازی و ایجاد یک نمونه کار متقاعد کننده، می توانید زمینه را برای یک حرفه موفق به عنوان یک مشاور کسب و کار از راه دور فراهم کنید. با فداکاری و یک برنامه روشن، در مسیر شغلی موفق خواهید بود.

 

5/5 - (5 امتیاز)